Háčkované dílky

Postupně vložím několik dílků, ze kterých je možné sháčkováním nebo sešitím udělat topíky, svetříky, plédy, doplňky- šálky i čepice, opasky, polštářky, tašky a kabelky.... Je to hodně efektní záležitost. Můžete tam nechat projevit svoji fantazie, hlavně co se týče barevnosti. Ale pozor na kýčovitost. Méně znamená více!!!!

1.popis doplním

2. popis doplním

3. popis doplním

4. Tento čtvereček je základní a nejjednodušší. Jeho obměnou můžete pak háčkovat i např. pátý čvereček.

• Základ je ze 6ŘO spojených do kruhu. V první řadě začínáme 3DS, dál 2DS+3ŘO, opět 3DS+3ŘO- ještě to dvakrát zopakujeme. Druhou řadu začneme 3ŘO, dál 2DS a jěště 2DS, ale ty vpichujeme do řetízku z předchozí řady. Uděláme 4ŘO a 2DS opět do řetízku z předchozí řady. Teď, jak se jeví, uděláme 3DS a celý postup opakujeme. Můžete přidávat řady a háčkovat čverečky větší a barevnější. Princip přidávání DS zachovejte, aby se vám čvereček dostatečně zvětšoval a tvaroval.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

5. popis doplním

 

6. popis doplním

7. Dílky nejsou vzorně nefocené! Je to ale velmi jednoduché.

• 5ŘO spojíme do kruhu

• 4ŘO na začátku  a dále už jen opakujeme 11x 1DS+1ŘO. Budete mít celkem 12DS proložených ŘO.

• 3ŘO+2sháčkované DS do prvního ŘO z předchozí řady.Do dalšího uděláme 3 sháčkované DS.Dále 3ŘO+ 1dvakrát nahozený DS háčkovaný do 2DS předchozí řady. Vznikne nám roh čtverečku. Opět 3ŘO a za dlouhý sloupek, do kterého jste právě uháčkovali dvakrát nahozený, uděláme sháčkované 3DS+1ŘO. To zopakujete ještě 2x. Opět 3ŘO+ dvakrát nahozený DS+ 3ŘO...postup opakujeme. Končit budeme sháčkovanými DS+1ŘO+1 pevné oko

• v poslední řadě začneme KS+3ŘO+4KS, které háčkujeme na 3 ŘO z předchotí řady.Dále 2ŘO+1DS píchnutý do dvakrát nahozeného DS z předchozí řady, opět 2ŘO+4 KS háčkované přes 3ŘO z předchozí řady.Pokračujeme 3ŘO+1KS do prostředního svazku DS, opět 3KS a celé opakujeme. Končíme pevným okem do prvního KS. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Ještě doplním i rozkres.